Nietuzinkowe zastosowanie tkaniny korkowej

W dzisiejszych czasach ciągle rośnie zapotrzebowanie na materiały ekologiczne i naturalne, a także kładzie się większy nacisk na dbanie o środowisko naturalne. Dlatego poszukuje się surowców posiadających wielorakie właściwości, które można zastosować w wielu branżach i gałęziach przemysłu. Idealnym wręcz surowcem, z którego można stworzyć niepowtarzalne produkty, oraz który posiada cały szereg nietuzinkowych właściwości jest korek. To potoczna nazwa kory dębu korkowego, którego ojczyzną jest Portugalia.
cork
Korek jest wierzchnią warstwą dębu korkowego, która chroni drzewo przed groźnymi pożarami, a także różnymi czynnikami atmosferycznymi. To zdrowy i w pełni naturalny surowiec, który stabilizuje temperaturę powietrza oraz jego wilgotność, nie przyciąga kurzu, dzięki czemu jest przyjazny dla alergików. Korek jest również lekki, obojętny chemicznie, elastyczny i niezwykle trwały. Dzięki tym niespotykanym właściwościom, z korka wytwarzana jest cała gama różnych produktów.
Korek znalazł zastosowanie w wielu branżach takich jak:

  • motoryzacja
  • budownictwo
  • rybołówstwo
  • sport
  • reklama

Z korka wytwarza się płyty korkowe, korki samoprzylepne, tablice korkowe, listwy korkowe, zatyczki do butelek i wiele innych produktów. Bardzo interesującym produktem wytwarzanym z korka jest tkanina korkowa, która zachowuje się podobnie do skóry naturalnej, ale w przypadku tkaniny korkowej życia nie traci żadne drzewo ani zwierzę. Tkaninę korkową znajdziemy na stronie cork24.co.uk/25-cork-fabric, która jest dostępna w różnych odcieniach.

Tkanina korkowa – ekologia i elegancja w jednym

Tkanina korkowa jest odporna na zagniecenia, pęknięcia, przetarcia i przebarwienia, a także na pleśnie i grzyby. Wyroby z tkaniny korkowej posiadają wysoką wytrzymałość mechaniczną, a także zdolność zachowania jej nawet w ekstremalnie wysokich i niskich temperaturach. Są odporne na zużycie i rozdarcia. Poza tym korek jest jednym z najtrwalszych i najłatwiejszych materiałów do czyszczenia. Wystarczy wilgotna ścierka i łagodny detergent.

adhesive cork

Tkanina korkowa jest bardzo uniwersalnym produktem, z którego możemy stworzyć bez wątpienia kreatywne projekty. Można z niej wykonać torebki, etui na telefon czy okulary, parasole i wiele innych nietuzinkowych produktów. Przy tym jest bardzo delikatna i ciepła w dotyku. Ze względu na to, że korek nie pochłania wody, nie musimy tkaniny ani przedmiotów z niej wykonanych dodatkowo impregnować. Poza tym tkanina korkowa jest bardzo lekka i elastyczna.
Uroda korka jest tak nieprzeciętna i oryginalna, że produkty wykonane z tkaniny korkowej nie wymagają dodatkowych zdobień, żeby przyciągnąć do niej wzrok. Poza tym to produkt bardzo szlachetny, który w żaden sposób nie wpływa negatywnie na środowisko. Dzięki temu jest to towar niezwykle luksusowy i pożądany.