Czemu warto zwiedzić Maroko?

Maroko jest jednym z najchętniej odwiedzanych kurortów turystycznych. Na spędzenie wakacyjnego urlopu wybiera go co roku bardzo wielu turystów z różnych zakątków świata, których kuszą walory klimatyczne a także piękne położenie tego państwa. Maroko leży oczywiście w Afryce. I to właśnie ta przynależność determinuje jego klimat oraz ukształtowanie powierzchni. Kraj ten, nadal rządzony przez króla, leży w północno-zachodniej Afryce. Niewątpliwą atrakcją jest bliskość z Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym, co dla bardzo wielu osób, lubiących spędzać wakacje nad wodą jest bardzo ważne. Maroko sąsiaduje m.in. z Algierią i Saharą Zachodnią. Najważniejsze miasta tutaj to Fez (znane z filmu „Casablanca”), Tanger, Marrakesz, Wadżda i Meknes.

Maroko może pochwalić się bardzo ciekawym położeniem geograficznym. W środku państwa znajduje się jedno z trzech pasm górskich, które jest nazywane Atlasem Wysokim. Na południu wznoszą się góry Antyatlas, zaś u wybrzeży Morza Śródziemnego rozciągają się góry Ar-Rif. Góry, morze oraz ocean – czy można chcieć więcej, to wspaniałe miejsce na urlop zarówno dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie, jak też dla tych, którzy uwielbiają wylegiwać się na słońcu. Maroko jest prawdziwym rajem dla wielu turystów, kto raz tam się znalazł ciągle chce wracać, urzeka położeniem geograficznym oraz pięknymi krajobrazami Dzięki temu w zasadzie nikt nie powinien być niezadowolony. Czy uwielbiamy góry czy morze, to nie ma znaczenia, bo z Maroka obie te grupy ludzi powrócą z pewnością usatysfakcjonowane. Pejzaże oraz krajobrazy są tutaj m.in. dzięki temu bardzo różnorodne i piękne. Poza tym można również wybrać się w stronę nieopodal znajdującej się Sahary i zobaczyć pustynne piaski.

Dodatkowym atutem jest również niewątpliwie klimat, który zachęci zapewne wszystkich amatorów słońca oraz upałów. Panuje nad morzem klimat podzwrotnikowy, zaś w głębi kraju klimat jest bardzo suchy, można go uznać za górski.